Największym i głównym problemem cery dojrzałej są oczywiście zmarszczki. Nikt nie chce ich mieć, ale – niestety – wraz wiekiem na twarzy jest ich coraz więcej. Skóra zaczyna po prostu się starzeć. Traci swoją elastyczność, gdyż dochodzi w niej do zmniejszenia się ilości włókien elastyny, które ją napinają i ujędrniają. Na jej powierzchni powstają coraz głębsze zmarszczki, których nie jest w stanie ukryć nawet specjalistyczny makijaż. Kosmetyki do pielęgnacji twarzy dojrzałej muszą też wspomagać pracę gruczołów łojowych. Wraz z wiekiem ich aktywność niestety spada, przez co dochodzi do zmniejszenia ilości wody w głębokich warstwach skóry. Efekt? Cera robi się przesuszona.

Tak jak w przypadku pielęgnacji każdego innego typu skóry, tak i w przypadku cery dojrzałej najważniejsza jest regularność. Zabiegi powinny być przeprowadzane na twarzy każdego dnia – rano i wieczorem. Aby zatroszczyć się o stan i wygląd cery dojrzałej i starszej, należy wybierać kosmetyki do twarzy o silnym i intensywnym działaniu. To działanie powinno koncentrować się na zmarszczkach. Niektóre kosmetyki mogą im zapobiegać, inne będą je zmniejszać lub spłycać czy rozjaśniać. Aby preparat mógł wykazać się działaniem przeciwzmarszczkowym, musi mieć oczywiście odpowiedni skład. Czego zatem szukać w takich produktach? Jakim składem będą się wyróżniać najlepsze i skuteczne kosmetyki do pielęgnacji twarzy dojrzałej? Otóż o ich dobrym działaniu mogą zadecydować związki takie jak: witamina C, witamina E, kolagen, koenzym Q10 oraz różnego rodzaju kwasy owocowe.

Przeważnie jednak sam zwykły krem nie poradzi sobie zbyt dobrze z właściwym wypielęgnowaniem cery dojrzałej. Aby wspomóc i zarazem polepszyć oraz uzupełnić jego działanie, warto też sięgnąć po zintensyfikowane serum. Sera to mocno skoncentrowane kosmetyki do twarzy, na ogół charakteryzujące się żelową konsystencją. To właśnie dzięki tej konsystencji mogą przedostawać się do głęboko osadzonych warstw skóry i idealnie się w nie wchłaniać.