Mezoterapia to jeden z popularniejszych zabiegów niemalże w każdym gabinecie kosmetycznym. Powodem tego jest między innymi to, że daje bardzo dobre efekty w przypadku wielu problemów z cerą.


Na czym polega mezoterapia?

Mezoterapia polega na wprowadzaniu do skóry odpowiednio dobranych preparatów, które dają pożądane efekty. Stosowana jest zarówno do dogłębnego nawilżania skóry czy też odmładzania wyglądu twarzy przy pomocy preparatów, które pozwalają znacznie spłycać zmarszczki. Odpowiednio dobrane preparaty sprawiają, że mezoterapia może być stosowana przez osoby w każdym wieku.


Sprawdź ofertę: https://www.salonodrodzenie.pl/mezoterapia-iglowa/


Rodzaje mezoterapii i ich wykonywanie

Mezoterapia wykonywana jest jako mezoterapia igłowa lub bezigłowa. W pierwszym przypadku preparaty wprowadza się w tkankę podskórną przy pomocy niewielkich igieł. Pomimo wykorzystywania cieniutkich igieł zabieg nie jest uznawany jako bolesny, właśnie ze względu na to że igły są niewielkie. Takie zabiegi mogą być przeprowadzane przez lekarzy i osoby które mają do tego odpowiednie wykształcenie. Drugim sposobem wykonywania mezoteraii jest mezoterapia bezigłowa, w której substancje wprowadzane są pod skórę z wykorzystywaniem metody elektropolacji. Ten zabieg może wykonywać znacznie więcej osób. Sposób wybrania odpowiedniej metody wykonania mezoterapii jak również tego, jakie preparaty zostaną do jej wykonania zastosowane powinien być dobrany przez profesjonalistę, co daje pewność uzyskania właściwego efektu.

Dla kogo mezoterapia?

Zabiegi mezoterapii mogą być stosowane niemalże przez wszystkich. Jeśli tylko kwestie zdrowotne nie przeszkadzają w ich przeprowadzeniu, czyli pacjent nie cierpi na schorzenia które stanowią przeciwwskazanie, wówczas wiek czy rodzaj cery nie maja znaczenia. Zabiegi mogą być przeprowadzane tak samo przez panie jak i przez panów. Dla uzyskania jak najlepszych efektów zazwyczaj zaleca się przeprowadzenie serii kilku zabiegów, w odpowiednio dopasowanych odstępach czasu. Wówczas będzie można zaobserwować pożądane efekty, utrzymujące się długi czas.