Większość kobiet marzy o tym, aby chociaż w połowie mieć takie piękne, mocne i lśniące włosy jak z reklamy szamponów. Wiemy, że rzeczywistość różni się od oczekiwań, ale to nie znaczy, że nie ma dobrych sposobów na ich pielęgnację. Zapewne nieraz spotkałaś się z takim problemem, że mimo, iż stosujesz odżywkę, szampon na włosy suche, zniszczone, to i tak po ich umyciu musisz nakładać jeszcze inne cuda. Nie wspominając o prostownicy, albo lokówce, która dodatkowo niszczy nasze włosy, pozostawiając piękny efekt na kilka godzin.

Dlatego pierwszym krokiem do posiadania zdrowych, mocnych włosów, jest rezygnacja z takich sprzętów. Powodują szybszą łamliwość włosów, a wysoka temperatura ma na nie zły wpływ, mówiąc krótko, sami robimy sobie pod górkę, jeśli chcemy efektu odwrotnego. Wiadomo, nie jest powiedziane, że nie możemy wcale, ale na pewno nie codziennie. A zatem, jakie są dobre sposoby na pielęgnację włosów? Warto zostać kreatywnych i spróbować domowych sposobów, ponieważ są wbrew pozorom naprawdę pomocne.

Oprócz tego dobre będą tzw. ,,maseczki do włosów’’ z naturalnych składników, takich jak: banan, mango itp. Często są dostępne w drogeriach, czy też w sklepach internetowych. Również najlepiej nie uzależniać naszych włosów od częstego mycia, gdyż składniki zawarte w szamponach źle wpływają na cebulki włosów, a co za tym idzie, pozbywamy się naturalnej bariery ochronnej, która wzmacnia włosy.

Takie podstawowe, zdrowe nawyki są pierwszym krokiem do tego, by następnie myśleć o pielęgnacji dzięki kosmetykom naturalnym, czy też domowych sposobów. Oczywiście to nie jest koniec, jeśli chodzi o naturalną dbałość, ponieważ bardzo ważnym aspektem jest zdrowa dieta jak i organizm. Włosy, zarówno jak i układ odpornościowy, są odporne i zdrowe w momencie, gdy dostarczamy im zdrowe minerały i substancje budujące. W związku z tym, życie bez owoców i warzyw nam nie pomoże, chociażbyś miała nie wiadomo jak dobre szampony.

To, co jest wewnątrz, wpływa na to, co mamy zewnątrz. A zatem, jeśli dobrze się odżywiasz i prowadzisz zdrowy tryb życia, Twoje ciało, skóra, włosy i paznokcie będą na tym samym poziomie. I na samym końcu – pamiętaj, aby w żadnym wypadku ich nie farbować! Mogą być i piękniejsze w innym kolorze, ale trzeba wybrać jedno, albo drugie – zdrowe, lśniące włosy, czy farbowane, ale suche, zniszczone i pozbawione jakiegokolwiek życia? Będziesz miała na to czas w późniejszych latach!

Sposób na suche włosy: Zanim do tego dojdziemy, warto wspomnieć, że suche i zniszczone włosy, należy pielęgnować w sposób bardzo delikatny. Najlepsze są naturalne preparaty, a zatem: jajka. Podczas tego zabiegu, nie możesz ich szarpać, ciągnąć, czy też mocno związywać (najlepiej zastąpić gumki do włosów klamrami)

Domowy szampon:
– 2 żółtka jaj,
– gliceryna (10 kropli)
– 10 kropli olejku migdałowego
W momencie, kiedy zmieszasz te trzy składniki, wystarczy tą miksturę zaaplikować na WILGOTNE włosy. Następnie należy wmasować składniki dokładnie przez pięć minut, spłukując je wilgotną wodą. Jeżeli nie masz gliceryny, lub olejku migdałowego, możesz je zastąpić oliwą z oliwek, bądź olejkiem rycynowym. Po dłuższym czasie stosowania będziesz zaskoczona, jak zwykłe składniki z kuchni potrafią uratować Twoje włosy bez żadnych drogich specyfików!

Wspomniano wcześniej o maseczce, ale nie jest powiedziane, że musisz ją kupić, lecz również możesz ją zrobić sama. Jeżeli zależy Ci na szybkim i skutecznym nawilżeniu włosów, zainwestuj w awokado, miód oraz użyj pestek winogron. Nie bez przyczyny się mówi, że awokado jest zbawieniem, ponieważ między innymi działa właśnie kojąco na włosy (wygładza ich strukturę), a miód wzmacnia, natomiast olejek z pestek winogron nawilża i hamuje łamanie się włosów.

Przepis: Zmiksuj i obierz awokado, dodaj jedną łyżkę oleju z pestek winogron, tak samo 1 łyżkę miodu. Składniki należy dokładnie wymieszać, następnie nałożyć na wilgotne włosy na około pół godziny. Spłucz i umyj włosy szamponem. Powodzenia!